Úvod

 

KNIHOVNA MĚSTYSE MALŠICE

najdete nás i na facebooku

 

 

 

Knihovna městyse Malšice vás zve na

VÝSTAVA KERAMIKY

DANA KŘÍŽOVSKÁ

Vernisáž výstavy proběhla 16.3.2018

v souvislosti pořádané akce Noc v knihovně pro dospělé.

Keramiku si můžete prohlédnout v knihovně

do 30.4.2018

v otevírací době knihovny.

 

***********

NOC V KNIHOVNÉ PRO DOSPĚLÉ

 

V pátek 16.3.2018 se konala  Noc v knihovně pro dospělé. Koncert kapely z Českých Budějovic Black Bottom byl opravdu moc pěkný.

 V galerii zazněla spousta hudebních žánrů. Všichni přítomní se mnou budou souhlasit, že se celý večer skvěle bavili.

Úžasná byla fashion show, dobová módní přehlídka, která sklidila zasloužený potlesk. Mnozí si tím připomněli filmy pro pamětníky a noblesní módu nejen krásných šatů, ale i klobouků a rukaviček, která se v té době nosila. 

A tak se chvílemi soutěžilo, hrálo, zpívalo a tančilo dlouho do noci.  Dokonce došlo i o půlnoci na vernisáž výstavy keramiky, která bude k vidění v knihovně do 30.dubna 2018. 

Akce se vydařila, a tak bych touto cestou moc ráda poděkovala nejen všem přítomným, ale i vedení městyse Malšice za podporu celé akce a všem těm, kteří svou pomocí celou akci podpořili a přispěli tak k jejímu zdaru.

          

                        

Více najdete ve fotogalerii   

**********

OD 1.10.2017

vycházíme vstříc našim čtenářům 

prodloužili jsme otevírací dobu knihovny v dopoledním čase každou středu.

STŘEDA - OTEVŘENO  od 10.00 hodin - 18.00 hodin

 

 Každý týden pro vás nakupujeme nové knihy.

Sledujte náš on-line katalog, aby vám žádná neunikla. Nezapomeňte, že knihy si můžete i zarezervovat.

Jak v knihovně, tak i z domova přes on-line katalog.

 

***********

 

Na první polovinu roku 2018 máme pro vás připraveny zajímavé besedy a akce....

...více najdete v odkazu připravujeme...

 

 **********

 

Setkání v Malšicích

Dne 2.10.2017 se uskutečnilo v malšické knihovně setkání pracovníků neprofesionálních knihovnen z okresu Tábor spolu s pracovnicemi regionálního oddělení Měk Tábor, pod které metodicky spadá i naše knihovna. Těchto neprofesionálních knihoven je v okrese Tábor 87 a fungují jen díky nadšeným dobrovolníkům, ve většině případů jde o důchodce. Ti jen jeden den v týdnu několik hodin půjčují svým čtenářům v obci knihy. V některých obcích tito dobrovolníci chodí do zaměstnání a večer  se ještě s nadšením věnují třeba jen dvě, tři hodiny v týdnu půjčování knih. Knihy jim dvakrát ročně připravují a rozváží pracovnice regionálního oddělení táborské knihovny a jsou to tzv. výměnné soubory. Pro tyto dobrovolné nadšence táborské regionální oddělení knihovny pořádá jednou za rok přátelské setkání na půdě některé profesionální knihovny. A letos přišla řada na malšickou knihovnu. Snažili jsme se pro ně připravit zajímavý program. Dopoledne jsme navštívili rodinný Pivovar Obora, kde jeho majitel ing. Martin Novák nás provedl pivovarem s výkladem a ochutnávkou výborného piva. Všem pivo moc chutnalo a většina si ještě nakoupila malou zásobu domů. Majitelům jsme poděkovali za čas, který nám věnovali a předali jim kytičku a knihu.  Příjemným zpestřením pro všechny přítomné byla návštěva naší okrasné zahrady v Oboře, kterou jsme s manželem vybudovali. Zde přítomné knihovnice, ale i muži nezakrývali nadšení a údiv nad vybudovanou zahradou a nešetřili slovy chvály mých keramických výrobků a loutek v knihovně.   Díky moc, pochvala za těžkou, ale krásnou práci vždy potěší a manželovi ráda vyřídím. Program pokračoval návštěvou malšické knihovny, kde se jim líbila nejen knihovna, ale i prostor galerie. Zde bylo pro účatníky bylo připraveno malé pohoštění. V přátelském duchu následně pokračovala debata nejen o připravovaných akcích v naší knihovně, ale také o všem možném. Počasí nám přálo a podle slov účastníků bylo setkání v Malšicích velmi milé, srdečné a všichni odjížděli spokojeni. Poděkování také patří paní starostce za finanční podporu této akce.

Dana Křížovská

                 

************

  Slavnostní pasování malšických prvňáčků na čtenáře

   se uskutečnilo 19.6. a 20.6. 2017

v Galerii městyse Malšice 

         

                                                                 1Třída 1.A            Třída 1.B

 

Článek o tom jak to probíhalo, najdete v "Událo se v knihovně 2017" a fotky samozřejmě ve fotogalerii.

 

*************

 

!!! Výsledky literární soutěže !!!

oznamuje výsledky literární soutěže nazvané

„ Pro mě tři nejdůležitější věci na světě“.

Ze všech prací, které se nám sešly v knihovně jsme vybrali dvě a to proto, že se nám obě líbily stejně a navíc jedna práce byla od žáka 3.třídy prvního stupně ZŠ Vítka Štengla a jedna od žačky  6.třídy druhého stupně Terezy Brodinové. Věřte nám, že výběr opravdu nebyl lehký. Všechny práce byly moc pěkné a někteří autoři si dali tu práci a doplnili svá díla ilustracemi.

V každém případě se snaha cení. Proto všem ostatním účastníkům děkujeme za odevzdané práce a možná, že příště zvítězí právě oni.  Vítězům oznamujeme, že pro ně máme připraveny v knihovně krásné knížky.

 G R A T U L U J E M E !

***********

 

Máme za sebou krásnou noc strávenou s dětmi ze 3.třídy naší ZŠ v knihovně,

která se konala v sobotu 27.5. na neděli 28.5.2017

Článek najdete v sekci Událo se v knihovně 2017 a fotky si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Letos přišli spát do knihovny pouze samí chlapci.

Všem účastníkům moc děkujeme!!!

***********

 

Jako novinku pro toto jaro jsme pro Vás připravili v knihovně půjčování deskových her pro děti. 

Podmínky pro půjčování těchto her jsou stejné jako u knih.

Seznam a více informací o všech hrách naleznete v on-line katalogu knihovny pod názvem HRA

 

************

 

...UŽ SE USKUTEČNILO...

 

Porada regionálních knihoven v Malšicích dne 12.12.2016

Bechyně; Chotoviny; Chýnov; Jistebnice; Malšice; Mladá Vožice; Nadějkov; Opařany; Planá nad Lužnicí-knihovna;

Sezimovo Ústí I.; Sezimovo Ústí II.; Soběslav; Tučapy; Veselí nad Lužnicí

          

Dne 12.12. 2016 se v knihovně konala porada zástupců profesionálních knihoven okresu Tábor. Té se zúčastnila i ředitelka  táborské knihovny paní Eva Měřínská, která ve svém příspěvku informovala o novém portálu www.knihovny.cz. Společně jsme rozebrali tabulky s přehledem některých ukazatelů profi knihoven a přípravu na roční statistické výkazy. Od vedoucí regionálního oddělení paní Jindry Jiráskové jsme mimo jiných informací také dostali doporučení na  Dobrý fond pro dobrou knihovnu – Standard pro doplňování a aktualizaci knihovního fondu. Poté se přešlo na společnou neformální diskuzi s vánočním pohoštěním, kde se knihovnice pochlubily svými aktivitami v knihovnách a hovořilo se i o plánech na příští rok.

Doufám, že se všem v příjemném prostředí malšické galerie líbilo a možná, někdy příště opět nashledanou. 

Za knihovnu Dana Křížovská

************

 

Vždy se těšíme na návštěvu malšických předškoláků. Čeká na ně spousta krásných obrázkových příběhů a vzhledem k tomu, že tyto děti chodí do knihovny pravidelně, snažíme se  probudit v nich zájem o čtení a knihy samotné. S dětmi si povídáme o tom, jak se mají chovat ke knihám, jak se chovat v knihovně a pomáháme jim s výběrem knih.

 

 

 

 

A tady nás najdete. V Malšicích na náměstí č.p. 58,

nad Galerií městyse Malšice, 9 km od Tábora jihozápadně, směr Bechyně.

 

Celé první patro budovy patří knihovně.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

              

 

 Máme ve fondu více jak 13000 svazků beletrie i naučné literatury pro děti i dospělé čtenáře.

 

O jakou literaturu je v naší knihovně největší zájem?

U dětských čtenářů jsou to Příběhy skřítka Medovníčka, Malá baletka Ella, Deník malého poseroutky, Deník mimoňky, Babička Drsňačka, Sundej mi měsíc, (Ne)obyčejný kluk, knížky o princeznách, zvířátkách a o dinousaurech. 

 

U dospělých jsou to hlavně severské knimi od J. Nesba, ale i české detektivky, české historické romány, kde prvenství patří Vlastimilu Vondruškovi, který byl u nás na besedě,dále fantasy romány G. Martina, příběhy tématicky zaměřené na týrané a ponižované ženy v souvislosti s náboženstvím ve světě, historické milostné romány, knížky od V. Javořické, D. Steelové, B. Smallové ale i  erotické romány.

 

Kompletní nový seznam periodik, které si můžete půjčovat v knihovně od ledna 2015

(dle abecedy)

D-test;  Desing HomeDům a zahrada; Instinkt; Gurmet;  Chatař + Chalupář; Instinkt; Květy;  Kreativ; Meduňka; Moje psychologie; Pěkné bydlení;  Receptář;  Reflex;  Regenerace;  Rozmarýna;  Rytmus;  Story;  Táborsko;  Téma; Tina;  Vlasta;  Zahrádkář;  Zdraví; . 

 

Webové stránky knihovny zpracovala:  Dana Křížovská

 

KALENDÁŘ KULTURNÍCH AKCÍ V MALŠICÍCH